LT EN
Susisiekite su mumis
VARIKLIO DIAGNOSTIKOS CENTRAS Dėmesio! 2013m. Birželio 10 - 15 dienomis išvykstame į Vokietijoje organizuojamą seminarą todėl, dėl registracijos prašome skambinti tik vidiniuose tinklapio puslapiuose nurodytais telefonais
Servisas Veiverių g. -, LT , Ofisas Neries Kr. - skambinkite paaiškinsime, kaip mus rasti žodžiu. Navigacijoms ir žemėlapiams trūksta tikslumo. P.S. Jeigu ilgai neatsiliepiame galite rašyti sms. Perskambinsime, kai tik galėsime, nes kartais tenka su klientais prakalbėti ir po pusę valandos. Iki malonaus! Dėmesio norintys patikrinti automobilį rugpjūčio 23-27 dienomis rašykite sms arba užklausos formoje, nes dalyvaujame Tarptautinėje autoverslo parodoje Rusijoje, todėl negalėsime konsultuoti ar patarti. Visą info dėl priėmimo išsiųsime sms
Tel. nr.: Nevisada galime atsiliepti iš karto, tad skambinkite ne vieną kartą... KOLEGŲ TELEFONAI NE MŪSŲ AUTOSERVISE - Chiptiuningas.lt
El. p.: info@varikliodiagnostika.lt
Mob. nr.: VISI MEISTRŲ TELEFONAI NURODYTI VIDINIUOSE PUSLAPIUOSE - DAUG MEISTRŲ - KIEKVIENAS ATSAKINGAS UŽ SAVO SRITĮ - SKAMBINKITE TIESIAI TAM KURIS ŽINO JŪSŲ PROBLEMĄ GERIAUSIAI

KOKI AUTOMOBILI PIRKTI

KOKI AUTOMOBILI PIRKTI?
Naujas ar naudotas. Kuris labiau apsimoka?
 
 
Kaip sužinoti, kuris automobilis labiau apsimoka – naujas ar naudotas? Atsakymas paprastas – reikia paskaičiuoti, kiek kainuoja nuvažiuoti vieną kilometrą nauju ir naudotu automobiliu. Būtent tai mes ir padarysime.

Ieškodami atsakymo į minėtą klausimą žurnalistai pasirinko du automobilius: visiškai naują „Toyota Corolla“ ir trijų metų senumo „Toyota Avensis“. Arba kitais žodžiais tariant, nauja ir nedidelį bei senesnį, bet didesnį.
 

VDC VADOVŲ KAUNE VILNIUJE KLAIPĖDOJE

KONSULTACIJŲ NR.: 

 

Automobiliu diagnostika Vilniaus miesteautodiagnostika kaune

 

 

Automobiliu diagnostika klaipedoje

 

P.S. Jeigu meistrai neatsiliepia, skambinkite antrą ir trečią kartą.

Tada nusprendėme, kad kiekvienas automobilis bus eksploatuojamas ketverius metus, per kuriuos nuvažiuos 60 tūkstančių kilometrų. Arba kasmet vidutiniškai po 15 tūkstančių kilometrų. Skaičiuodami, kiek kainuoja kiekvienu automobiliu nuvažiuoti vieną kilometrą, į išlaidas įtraukėme šiuos duomenis: kiekvieno automobilio kainą bei išlaidas servisui, kasko draudimui ir degalams.

Galiausiai paskaičiavome kiekvieno automobilio likutinę vertę, kurią atėmėme iš visų minėtų išlaidų sumos. Gauta suma parodo, kiek pinigų buvo išleista per 4 metus. Tuomet beliko automobilio eksploatacijai išleistą sumą padalinti iš 60 tūkstančių kilometrų. Būtent šis skaičius parodo, kiek kainuoja kiekvienu automobiliu nuvažiuoti vieną kilometrą.

„Toyota Corolla“ vieno kilometro kaina – 75 centai

Visiškai nauja pigiausios „Linea Terra“ komplektacijos „Toyota Corolla“ su 1,4 l, 97 AG benzininiu varikliu Lietuvoje kainuoja 55 350 Lt. Tačiau paklojus šią sumą pinigų, išvažiuoti iš salono nauju automobiliu nepavyks.

Dar teks papildomai sukrapštyti 1234 Lt už draudimo bendrovių reikalavimus atitinkančią trečio lygio signalizaciją bei 250 Lt už eksploatacinį paketą, kurį sudaro vaistinėlė, gesintuvas, avarinis ženklas, numerių rėmeliai, guminių kilimėlių komplektas bei registracija.

Viską susumavus, „Toyota Corolla“ kaina šokteli iki 56 834 Lt. Tačiau pardavėjai taiko 5 procentų nuolaidą. Tai reiškia, kad galutinė naujo „Corolla“ automobilio kaina bus apie 54 tūkstančiai litų. Taigi sužinoję galutinę naujo automobilio kainą, suskaičiuokime kitas eksploatacines jo išlaidas.

Į firminį servisą „Toyota Corolla“ teks varyti kas 15 tūkstančių kilometrų arba vieną kartą metuose. Todėl per 4 metus nuvažiavus 60 tūkstančių kilometrų, serviso išlaidos sieks 1709 Lt. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad tai yra tik garantinio serviso išlaidos. Už perdegusią lemputę ar susidėvėjusias stabdžių kaladėles teks mokėti papildomai.

Kasko išlaidos keturiems metams kainuos maždaug 4242 Lt. O išlaidos degalams sieks 14 432 Lt. Skaičiuota, kad vienas litras 95 markės benzino kainuoja 3,59 Lt, o vidutinės gamintojų nurodomos benzino sąnaudos yra 6,7 l.

Sužinoję visas išlaidas bei jas susumavę matome, kad per keturis metus nuvažiavę 60 tūkstančių kilometrų viso išleistumėme 74 383 Lt. Po keturių metų „Toyota Corolla“ vertė siektų apie 29 525 Lt. Šiuo atveju skaičiuota, kad per pirmus metus visiškai naujas automobilis nuvertėja 25, o vėliau kasmet - po 10 procentų. Būtent taip skaičiuoja daugelis mūsų šalies draudimo bendrovių.

Tuomet iš visų patirtų išlaidų (74 383 Lt) atėmę likutinę „Toyota Corolla“ vertę (29 525 Lt) sužinome, kad per keturis metus vėjais paleidome net 44 858 Lt. O gautą sumą padalinę iš 60 tūkstančių kilometrų matome, kad nuvažiuoti vieną kilometrą išleidome 0,75 Lt.

„Toyota Avensis“ vieno kilometro kaina – 65 centai

Rinkdamiesi naudotą „Toyota Avensis“ nusprendėme, kad tai bus sedano kėbulo automobilis su 1,8 l, 129 AG benzininiu varikliu. Kadangi tai naudotas automobilis, ieškojome ne pigesnės „Linea Terra“, o geresnės – „Linea Sol“ komplektacijos mašinos. Tarp visų Lietuvoje parduodamų automobilių pasirinkome ne patį pigiausią, o vieną brangesnių. Jo kaina su registracija bei signalizacija būtų apie 51 500 Lt. Rida – vos 45 tūkstančiai kilometrų.

Kadangi tai dar nesenas automobilis, jo priežiūrą patikėjome firminiam servisui. Tokiu būdu išlaidos nuo 45 tūkstančių iki 105 tūkstančių kilometrų atsieitų 1850 Lt. Kasko draudimas dar suvalgytų apie 4044 Lt. Išlaidos degalams, kuomet 95 markės benzino kaina siekia 3,59 Lt, o vidutinės „Avensis“ benzino sąnaudos yra 7,2 l, sudarytų 15 509 Lt. Taigi visos išlaidos siektų 72 903 Lt.

Po keturių metų eksploatacijos jau naudotą, septynerių metų „Toyota Avensis“ parduotumėme už maždaug 33 790 Lt. Žinoma, tai gana apytikslė suma. Juk šių metų pabaigoje turėtų pasirodyti naujos kartos „Avensis“, todėl dabar parduodamo automobilio kaina turėtų kristi ir tikrai būtų mažesnė, nei mes paskaičiavome. Tačiau nespėliodami palikime minėtą pinigų sumą, kurią paskaičiavome vadovaudamiesi minėta draudimo bendrovių metodika.

Dabar belieka iš visų išlaidų sumos (72 903 Lt) atimti likutinę automobilio vertę (33 790 Lt). Gauta suma, kuri siekia 39 113 Lt, parodo, kiek buvo išleista pinigų automobilio eksploatacijai. Galiausiai gautą sumą padaliname iš 60 tūkstančių kilometrų ridos ir matome, kad nuvažiuoti vieną kilometrą „Toyota Avensis“ automobiliu kainuotų 0,65 Lt.

Sutaupyti galima dar daugiau...

Akivaizdu, kad didesnė, nors ir senesnė „Toyota Avensis“ mažiau tuštiną kišenę. Juk su „Avensis“ automobiliu nuvažiavus kiekvieną kilometrą pavyktų sutaupyti apie 10 centų. O paskaičiavus visą eksploatacijos laikotarpį, kuomet nuvažiuojama 60 tūkstančių kilometrų, sutaupyti pavyktų net 6 tūkstančius litų.

Galutinis skirtumas būtų dar didesnis, jei „Toyota Avensis“ automobilio priežiūrą patikėtumėme ne firminio serviso meistras bei automobilį nedraustumėme kasko draudimu. Žinoma, pastarasis sprendimas gal ir nevisiškai protingas, bet rizikuoti, manant, kad vagys prie automobilio nekiš nagų, galima.
Jūsų vardas:

El. paštas:

Antraštė:

Žinutė:


Patvirtinimo kodas